czwartek, 14 marca 2013

W marcu jak w garncu !
Odkąd pamiętam marzec przynosi zwykle bardzo kapryśna pogodę. Budzisz się rano z nadzieja na słońce a tym  czasem  prószy śnieg. Jakie było moje zdziwienie gdy kilka dni temu mój balkon przybrał białą szatę a doniczki na zewnętrznym parapecie prawie nie było widać. Pomyślałam o nie znowu szaro i buro. Trwało to kilka dni ale ja nie uległam tej szarudze i postanowiłam przywołać wiosenne promyki wiejskim klimatem. 


Obecnie mieszkam w Bydgoszczy ale moje korzenie pochodzą z Gdyni bo tam też się urodziłam. Nic dodać nic ująć ale morze to żywioł za którym tęsknię najbardziej jak i za całym terenem Kaszub.
A że ze mnie tradycjonalistka i lubię ludowy akcent postanowiłam dokonać małej zmiany na kuchennej półeczce. Na przekór marcowej aurze pragnę zbliżyć się do Świąt Wielkanocy w sielskim klimacie. I tak nie dając się pokonać mroźnej temperaturze powstał Kaszubski akcent w mojej kuchni. Oto on:


                      


 

Pozdrawiam was ciepło z wiejskiej zagródki - Klaudia

4 komentarze:

 1. Śliczna ta półeczka i wszystko co na niej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuje - w światecznym Wielkanocnym wydaniu już niebawem- zapraszam

   Usuń
 2. Śliczna półeczka. Masz piękną tapetę. Wygląda wspaniale.Pozdrawiam i dziękuję za rady dotyczące łóżka Dominika!
  Iza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje Izo za miłe słówka - sami mieliśmy dylemat czy malować naszych chłopaków łóżko czy nie, więc rozumiem Twoje myśli. Podzieliłam się swoimi aby tobie było ciut łatwiej :o)

   Usuń

Szepnij mi słówko....